Romania prinde dramatic urna a doua valorica pentru tragerea la sorti, dupa un gol marcat in finalul meciului din Irlanda de Nord

Miercuri, 18 Noiembrie 2020, ora 23:35
20104 citiri

Romania a facut egal in Irlanda de Nord, 1-1, si este in urna a doua valorica pentru tragerea la sorti a Campionatului Mondial din Qatar.

Serbia ne-a fost de mare ajutor, a invins-o pe Rusia cu 5-0.

Nationala lui Radoi nu a insemnat nimic in prima repriza, nord - irlandezii au dat primii gol, in repriza a doua.

Bicfalvi a egalat pentru Romania in minutul 81 si terminam grupa de Nations League pe locul 3.

Cu o echipa decimata, Norvegia a facut egal in Austria, 1-1.

Desfasurarea meciului:

IRLANDA DE NORD: McGovern - McLaughlin, Cathcart, Evans, Lewis - Dallas, McNair, Smith, McCann - Magennis, Washington

Antrenor: Ian Baraclough

ROMANIA: Tatarusanu - Nedelceau, Iulian Cristea, Tosca - Cretu, Nistor, Razvan Marin, Camora - Denis Man, Alibec, Florin Tanase.

Antrenor: Mirel Radoi

Meciul a inceput cu un moment de reculegere in memoria victimelor incendiului de la Spitalul din Piatra Neamt.

Minutul 1 - Romania are lovitura de incepere.

Minutul 2 - Irlanda de Nord are prima ocazie de gol. Un jucator al gazdelor a trimis mingea pe langa poarta

Minutul 28 - Alibec cere penalty, dar arbitrul acorda fault in atac

Minutul 45+1 - Finalul primei reprize

Minutul 46 - A inceput repriza a doua

Minutul 56 - Irlanda de nord deschide scorul, 1-0. Boyce impinge mingea in poarta dupa o centrare

Minutul 62 - ocazie uriasa Romania. Iulian Cristea trimite cu capul pe langa poarta, dintr-o pozitie buna.

Minutul 81- Bicfalvi inscrie dupa o pasa a lui Tanase

Minutul 90+3 - Finalul meciului

S-a decis. UEFA a anuntat rezultatul meciului Romania - Norvegia

UPDATE Liderii coaliției PSD-PNL și-au dat acordul pentru candidatura medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei SURSE
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei. Liderii celor două partide și-au dat acordul pentru candidatura acestuia la...
Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...