Olanda a zdrobit Ungaria (Video)

Sambata, 05 Iunie 2010, ora 18:43
1499 citiri

Nationala de fotbal a Olandei este in forma maxima, "Portocala mecanica" zdrobind Ungaria intr-o partida amicala jucata sambata, scor 6-1.

Surprinzator, ungurii au deschis scorul inca din minutul 6 al intalnirii, atunci cand Dzsudzsak a punctat cu un sut superb, din unghi, la coltul lung.

Robin Van Persie a egalat in minutul 21, dar scorul a ramas egal pana la pauza. Olandezii au intrat mult mai decisi pe teren in partea secunda, Sneijder, van Bommel, Elia si Robben, ultimul cu o "dubla", predand o adevarata lectie de fotbal.

Olandezii tremura insa pentru ca "decarul" lui Bayern Munchen ar putea rata Cupa Mondiala. Robben a parasit terenul de joc cu 4 minute inainte de final, el acuzand o accidentare la coapsa.

Vezi mai jos rezumatul intalnirii:

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Olanda zdrobeste Ungaria, #Olanda victorie Ungaria, #amical Olanda Ungaria , #nationala