Paraguay, in finala Copei America (Video)

Joi, 21 Iulie 2011, ora 07:45
1432 citiri

Echipa nationala a Paraguayului a reusit sa se califice in finala Copei America dupa ce a trecut in penultimul act al intrecerii de reprezentativa Venezuelei, scor 5-3 dupa executarea loviturilor de departajare.

Presiunea uriasa si-a pus amprenta asupra jocului celor doua formatii, astfel ca dupa 90 de minute scorul a fost egal, 0-0, jucatorii reusind perfect numai un singur lucru - sa se anihileze unul pe celalalt.

In prelungiri, Paraguay a ramas in 9 jucatori de camp dupa ce Santana a fost eliminat, insa si asa scorul a ramas egal.

La penaltiuri, paraguayenii au avut mai mult sange rece si s-au impus cu 5-3, calificandu-se astfel in prima finala de Copa America dupa o pauza de 32 de ani.

In ultimul act al competitiei sud-americane, Paraguayul va da piept cu Uruguayul lui Forlan si Luis Suarez.

Urmariti mai jos clipul video cu loviturile de departajare din semifinala Paraguay - Venezuela:

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Paraguay finala Copa America, #Uruguay Paraguay finala Copa America, #Paraguay victorie Copa America , #nationala