"Tineretul" Romaniei a invins Albania

Miercuri, 08 Octombrie 2014, ora 22:21
2227 citiri

Nationala de tineret a Romaniei a invins reprezentativa similara a Albaniei, scor 3-1, intr-un meci amical disputat miercuri seara la Buzau.

Golurile "tricolorilor" mici au fost marcate ce Gabi Iancu, in minutul 16, Neag ('77) si Florin Tanase ('83). Pentru albanezi a egalat la unu Murriqi, in minutul 60.

Iata echipa folosita de selectionerul Viorel Moldovan:

Cojocaru - Balasa, Neag, Boldor, Mitache (Filip '46) - I. Cristea (Nedelcu '73), Al. Dan (Serban '73) - Rotariu (Bumba '46), Mitrita (Stefanescu '67), Fl. Tanase - Iancu (V. Balint '67).

Balasa a fost capitan in locul stelistului Iancu.

Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
Condiția pusă de Geoană pentru a reveni în politică: ”Am să o fac cu toată inima”
Secretarul general adjunct al NATO, Mircea Geoană, a declarat că nu se află în căutarea unui alt job internaţional după o poziţie atât de importantă la NATO. El a precizat că,...
#Romania Albania amical, #Iancu gol Romania, #Romania nationala tineret , #nationala