Ziare.com

Cupa Romaniei: Arbitrii si televizarile de miercuri

Miercuri, 23 Septembrie 2015, ora 15:09

   

Cupa Romaniei: Arbitrii si televizarile de miercuri
Saisprezecimile de finala ale competitiei considerate si K.O., editia 2015 / 2016, programeaza astazi sapte dispute, in care vor combate si doua echipe de judet, una chiar purtand titulatura unei grupari de legenda a istoriei fotbalului nostru, e vorba de Ripensia Timisoara.

Iata brigazile, observatorii, si pe cine vedem pe sticla:

* SC Bacau (L2) vs. CSU Craiova (L1) - ora 16.00 / Digi 1, Dolce 1

Arbitri: Andrei Chivulete (Bucuresti) - Alexandru Midvichi (Bucuresti) si Adrian Vornicu (Iasi) - Dan Botescu (Bucuresti)
Observatori: Ionut Borcan (Ploiesti) - arbitraj si Haralambie Meregiu (Tulcea) - joc

* Unirea Branceni (L4 / Teleorman) vs. Astra Giurgiu (L1) - ora 16.30 / nu este televizat

Arbitri: Andrei Antonie (Bucuresti) - Florin Burlacu (Urziceni) si Damian Antal (Bacau)
Observatori: Aurelian Simion (Pitesti) - arbitraj si Florin Craioveanu (Bucuresti) - joc

* CS Mioveni (L2) vs. AFC Botosani (L1) - ora 16.30 / nu este televizat

Arbitri: Eduard Ionita (Constanta) - Florin Visan (Galati) si Daniel Vlase (Slobozia Conachi / Galati) - Sergiu Popa (Aiud)
Observatori: Gheorghe Constantin (Suceava) - arbitraj si Adrian Mihalcea (Bucuresti) - joc

* FCM Baia Mare (L2) vs. FC Voluntari (L1) - ora 16.30 / nu este televizat

Arbitri: Florin Mazilu (Satu Mare) - Bogdan Dragos si Mihai Cantemir (ambii Fagaras) - Dan Dreve (Cluj Napoca)
Observatori: Iosif Olah (Sf.Gheorghe) - arbitraj si Ion Zare (Oradea) - joc

* Rapid CER Suceava (L2) vs. FC Brasov (L2) - ora 16.30 / nu este televizat

Arbitri: Florin Andrei (Tg. Mures) - Iulian Branza si Ciprian Iovu (ambii Botosani) - Andrei Titi (Slobozia)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamt) - arbitraj si Nicolae China (Baia Mare)

* Unirea Tarlungeni (L2) vs. Petrolul Ploiesti (L1) - ora 20.00 / Digi 1, Dolce 1

Arbitri: Ionut Coza (Cernica / Ilfov) - Cosmin Vatamanu (Bucuresti) si Romica Bardes (Pitesti) - Florin Miron (Bucuresti)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - arbitraj si Ovidiu Talvan (Sibiu) - joc

* Ripensia Timisoara (L4) vs. Viitorul Constanta (L1) - ora 20.00 / nu este televizat

Arbitri: Florin Marcu (Oradea) - Daniel Ciocanea (Sibiu) si Razvan Nistoran (Resita)
Observatori: Cornel Corocan (Resita) - arbitraj si Radu Baghiu (Resita) - joc

Ultimile trei jocuri de pe tabloul ''16-imilor'' se vor desfasura joi, astfel:

* ASA Tg. Mures (L1) vs. Concordia Chiajna (L1) - ora 16.30
* Dacia Unirea Braila (L2) vs. Dinamo Bucuresti (L1) - ora 16.30
* Universitatea Cluj Napoca (L2) vs. Steaua Bucuresti (L1) - ora 20.30

Rezultatele de ieri;

* UTA Batrana Doamna Arad (L2) - PANDURII TG. JIU (L1) 1-3 (dupa pen.)
* CS Balotesti (L2) vs. CFR CLUJ NAPOCA (L1) 0-1 (dupa prel.)
* VIITORUL 2 CONSTANTA (L3) - Academica Clinceni (L2) 2-1
* Bucovina Pojorata (L2 / Suceava) - ASA TG. MURES (L1) 1-4
* CSM Rm. Valcea (L2) - ACS POLI TIMISOARA (L1) 0-2
* ACS Berceni (L2) - CSMS IASI (L1) 3-5 (dupa pen.)
Urmareste Ziare.com pe Facebook  si pe Instagram  Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 2496 ori

Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor