Ziare.com

Cupa Romanirei 16-mi de finala: Programul, arbitrii si televizarile de marti

Marti, 23 Septembrie 2014, ora 12:53

   

Cupa Romanirei 16-mi de finala: Programul, arbitrii si televizarile de marti
Saiprezecimile celei de-a doua competitii fotbalistice interne, editia 2014 / 2014, faza in care intra si cele 18 prim-divizionare, vor incepe astazi odata cu disputarea a sase jocuri, dupa cum urmeaza:

* Soimii Pancota (L2) vs. Pandurii Tg. Jiu (L1) - ORA 16.00 / nu este televizat

Arbitri: Florin Marcu (Oradea) - Iulius Timar (Marghita) si Petru Gaspar (Timisoara). Rezerva: Marius Omut (Oradea)
Observator arbitri: Nicolae Grigorescu (Timisoara)
Observator joc: Valer Vancea (Oradea)

* CF Braila (L2) vs. Otelul Galati (L1) - ora 16.00 / nu este televizat

Arbitri: Andrei Chivulete - Vlad Burleanu (ambii Bucuresti) si Ionut Babadac (Alexandria). Rezerva: Dan Botescu (Bucuresti)
Observator arbitri: Marian Dorobantu (Buzau)
Observator joc: Mihai Basarab (Slobozia)

* Rapid CFR Suceava (L2) vs. Gaz Metan Medias (L1) - ora 16.00 / nu este televizat

Arbitri: Horatiu Fesnic (Cluj Napoca) - Gabriel Barjac si Ferenc Tunyagi (ambii Zalau). Rezerva: Marius Chioran (Cluj Napoca)
Observator arbitri: Ionel Popa (Pascani)
Observator joc: Bogdan Gheorghita (Vaslui)

* CSM Rm. Valcea (L2) vs. CSMS Iasi (L1) - ora 16.00 / Digi Sport 1

Arbitri: Adrian Illyes (Ploiesti) - Andrei Constantinescu (Bucuresti) si Dan Bobe (Videle). Rezerva: Omar Dumitrica (Craiova)

Observator arbitri: George Ionescu (Bucuresti)
Observator joc: Constantin Constantinescu (Slatina)

* ASA Tg. Mures (L1) vs. Concordia Chiajna (L1) - ora 18.30 / Digi Sport 1

Arbitri: Catalin Popa (Pitesti) - Marius Nicoara (Baile Herculane) si Gabriel Stroe (Pitesti). Rezerva: Ionut Iugulescu (Targoviste)
Observator arbitri: Laszlo Sajtos (Sibiu)
Observator joc: Octavian Goga (Brasov)

* Rapid Bucuresti (L1) vs. ACS Botosani (L1) - ora 20.30 / Sport.ro

Arbitri: Florin Miron (Bucuresti) - Florin Paunescu (Rm. Valcea) si Marian Truta (Sirineasa - Valcea). Rezerva: Catalin Busi (Rm. Valcea)
Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj Napoca)
Observator joc: Adrian Mihalcea (Bucuresti)

Restul partidelor se vor desfasura astfel:

Miercuri 24 septembrie

* Viitorul Axintele (L3) vs. CFR Cluj Napoca (L1) - ora 16.00
* SC Bacau (L2) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (L1) - ora 16.00
* Chindia Targoviste (L2) vs. FC Brasov (L1) - ora 16.00
* Unirea Jucu (L3) vs. Petrolul Ploiesti (L1) - ora 18.30
* Fortuna Poiana Campina (L2) vs. Dinamo Bucuresti (L1) - ora 20.30

Joi 25 septembrie

* Sageata Navodari (L2) vs. Viitorul Constanta (L1) - ora 16.00
* FC Caransebes (L2) vs. CS U Craiova (L1) - ora 16.00
* FC Bihor Oradea (L2) vs. Universitatea Cluj Napoca (L1) - ora 16.00
* CS Mioveni (L2) vs. Astra Giurgiu (L1) - ora 18.00
* ACS Berceni (L2) vs. Steaua Bucuresti (L1) - ora 20.30

Se joaca intr-o singura mansa.

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1171 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor