Cel mai frumos gol al anului? Executie de senzatie in campionatul Braziliei VIDEO

Luni, 21 Iunie 2021, ora 08:17
3937 citiri
Aderlan FOTO facebook

Posibilul gol al anului nu vine nici de la Campionatul European, nici de la Copa America, competitii aflate in desfasurare.

O executie cu adevarat fabuloasa a reusit fotbalistul Aderlan, de la Red Bull Bragatino, in meciul castigat cu 3-2 pe terenul celor de la Flamengo, in campionatul Braziliei.

Aderlan (30 ani) a reluat mingea cu calcaiul direct in vinclul portii adverse, o executie pe cat de dificila pe atat de spectaculoasa.

Brazilia a pierdut surprinz─âtor ultimul meci din grup─â, scor 0-1, ├«n fa╚Ťa Camerunului, un rezultat nea╚Öteptat care putea s─â-i coste pe sud-americani locul ├«nt├ói ├«n grup─â. Unicul gol al...
Ce a spus selec╚Ťionerul Camerunului dup─â victoria istoric─â cu Brazilia de la Campionatul Mondial de fotbal
Rigobert Song, selecţionerul naţionalei Camerunului, a afirmat vineri seara, după victoria cu 1-0 a echipei sale în faţa Braziliei, la ultimul meci din Grupa G, că în ciuda faptului că...