Debut de senzație pentru Alex Cicâldău la Galatasaray! Fotbalistul român a marcat un gol

Luni, 16 August 2021, ora 22:55
20059 citiri

Internaționalul român Alex Cicâldău (24 de ani) a debutat luni în tricoul noii sale echipe, Galatasaray, în meciul din prima etapă a campionatului Turciei, în deplasare cu Giresunspor.

Fostul jucător al Universității Craiova a fost introdus titular de antrenorul Fatih Terim și nu a dezamăgit deloc.

Din contră, Cicâldău a reușit să marcheze, dintr-o lovitură de la 11 metri. Românul a înscris golul de 2-0 în minutul 45+2, după ce Diagne a deschis scorul în minutul 31. Același Diagne a ratat un prim penalty în minutul 40, fapt care l-a determinat pe antrenorul Terim să apeleze la Cicâldău.

Meciul s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru Galatasaray, iar Cicâldău a fost înlocuit în minutul 83, cu Arda Turan.

Internaționalul român Alex Cicâldău a fost eroul primei reprize în meciul pe care Galatasaray Istanbul l-a disputat cu Olympique Marseille (4-2), în etapa a 5-a a grupelor Europa League....
Șumudică a făcut scandal uriaș în Turcia la meciul cu Galatasaray. Cât s-a terminat derby-ul românilor VIDEO
Formaţia Yeni Malatyaspor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Galatasaray, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Turciei. La...