Alex Cicâldău e zeu la Galatasaray! Ce-a făcut fotbalistul român în meciul cu Marseille din Europa League VIDEO

Joi, 25 Noiembrie 2021, ora 21:06
5703 citiri
Cicâldău e felicitat de coechipieri

Internaționalul român Alex Cicâldău a fost eroul primei reprize în meciul pe care Galatasaray Istanbul l-a disputat cu Olympique Marseille (4-2), în etapa a 5-a a grupelor Europa League.

Într-o partidă în care Galatasaray avea nevoie de un egal pentru a se califica în faza următoare, Cicâldău a fost titular, în timp ce Olimpiu Moruțan a început confruntarea pe banca de rezerve.

Românul Cicâldău și-a pus amprenta pe ambele goluri ale formației turce din prima repriză. Mai întâi a marcat cu un șut puternic și plasat, după care a provocat un autogol al echipei din Marseille, reușite care se pot vedea mai jos.

În minutul 51, Alex Cicâldău a fost înlocuit chiar cu conaționalul Olimpiu Moruțan. Meciul s-a terminat cu 4-2 pentru Galatasaray, care s-a calificat în primăvara europeană.

Ianis Hagi, tot mai aproape de noua echipă. Este unul din granzii Turciei
Ianis Hagi nu a reușit să se adapteze la echipele din Vestul Europei, Glasgow Rangers sau Alaves, astfel că este foarte aproape de un transfer la o nouă echipă. Mijlocașul român a evoluat...
Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...