Alex Maxim aduce victoria echipei sale din Bundesliga la ultima faza (Video)

Sambata, 15 Septembrie 2018, ora 18:38
6668 citiri

Mijlocasul roman Alexandru Maxim a adus victoria echipei sale FSV Mainz 05, in runda curenta a campionatului german de fotbal, Bundesliga, in partida jucata contra celor de la FC Augsburg.

Scorul a fost 2-1 dupa un final de joc nebun, toate cele 3 goluri marcandu-se in ultimele 8 minute de joc.

Won a marcat pentru FCA in minutul 82, facand 1-0 pentru oaspeti, Mainz egaland pe tabela cu 3 minute inainte de final, prin Ujah.

Alex Maxim a devenit eroul alb-rosilor cu golul sau venit la ultima faza, minutul 93, gol care a stabilit scorul final de 2-1 si pe care il puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Romanul a sutat imparabil din afara careului, dupa un aut batut lung in plin careu de un coleg al sau, balonul fiind respins de defensiva bavarezilor.

Mainz este pe locul 5 in acest debut de sezon, cu 7 puncte, avand 2 victorii si un egal, fara infrangere asadar.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Alex Maxim gol decisiv victorie Mainz, #Video Maxim aduce victorie Mainz ultima, #Mainz victorie minut 93 gol Maxim , #stiri fotbal