VIDEO Un fotbalist basc a cantat la trompeta dupa golul marcat impotriva Barcelonei. Bilbao a castigat dramatic Supercupa Spaniei

de Teodor Serban
Luni, 18 Ianuarie 2021, ora 01:08

Athletic Bilbao a castigat Supercupa Spaniei, dupa ce a intors de doua ori rezultatul in fata Barcelonei.

Asier Villalibre a egalat in minutul 90 pentru basci, cand scorul era 2-1 pentru catalani si a dus meciul in reprizele de prelungiri.

Bilbao a mai marcat o data in minutul 93 si a castigat trofeul, dupa 3-2 cu Barcelona.

Fericit pentru golul marcat si pentru Supercupa, Villalibre a dat recital la finalul partidei.

Jucatorul basc are o pasiune iesita din comun pentru un fotbalist: ii place sa cante la trompeta.