FC Barcelona a ajuns ”ciuca bătăilor” în Liga Campionilor. Al doilea 0-3 consecutiv pentru catalani!

Miercuri, 29 Septembrie 2021, ora 23:54
2771 citiri
Busquets, căpitanul Barcelonei

FC Barcelona a pierdut al doilea meci din acest sezon în grupele Ligii Campionilor, catalanii fiind învinși categoric, scor 0-3, de Benfica, într-un meci disputat la Lisabona, în Grupa E a competiției.

După 0-3 cu Bayern Munchen pe teren propriu în prima etapă, FC Barcelona a cedat fără drept de apel și împotriva portughezilor de la Benfica Lisabona, cu același scor de neprezentare (0-3).

Au marcat Darwin Nunez, în minutele 3 și 79 (ultimul din penalty) și Rafa Silva, în minutul 69.

Este pentru prima dată în istoria Ligii Campionilor când FC Barcelona, lipsită de aportul lui Messi (transferat la PSG) pierde primele două meciuri din grupe.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO