Barcelona, din rău în mai rău! Penalty ratat și eșec pe terenul micuței Rayo Vallecano!

Miercuri, 27 Octombrie 2021, ora 22:11
1645 citiri

FC Barcelona nu a reușit să depășească pasa neagră. După eșecul cu Real Madrid în El Clasico, a venit un nou meci pierdut.

De data aceasta, catalanii au pierdut în fața lui Rayo Vallecano, pe terenul acesteia.

Rayo a marcat unicul gol al meciului prin Radamel Falcao, care își trăiește a doua tinerețe la echipa madrilenă. El Tigre a punctat în minutul 30 pentru 1-0!

Chiricheș, victorios pe terenul lui Juventus! Oaspeții au dat lovitura la ultima fază

Coșmarul s-a conturat în minutul 72, când olandezul Depay a bătut prost un penalty, iar lovitura a fost parată de portarul macedonean Dimitrievski.

Rayo a trimis-o pe Barcelona până pe locul 9 în La Liga, însă catalanii mai pot aluneca în clasament, întrucât etapa intermediară nu s-a încheiat.

Cu siguranță că schimbarea antrenorului olandez Ronald Koeman va reveni pe tapet.

O româncă și familia ei și-au pierdut viața într-un incendiu devastator, la Barcelona. Incendiul care a cuprins o sucursală bancară abandonată din Barcelona, ocupată de două...
Cine este cea mai bună fotbalistă a lumii FOTO
Jucătoarea spaniolă Alexia Putellas a devenit, luni, câştigătoare a Balonului de Aur în fotbalul feminin. Ea are 27 de ani şi joacă la FC Barcelona. În palmares, ea le urmează pe...