Barcelona, recital de goluri in Primera Division

Duminica, 06 Octombrie 2013, ora 08:53
2087 citiri

Barcelona continua cu apetitul ei nestavilit de goluri. Pe Nou Camp, in fata propriilor suporteri, catalani au oferit din nou spectacol de goluri in poarta adversarilor, si a invins, scor 4-1, Valladolid.

Formatia antrenata de 'Tata' Martino a trait cu emotii inceputul de partida, dupa ce oaspetii au reusit sa deschida scorul prin Javi Guerra (min. 9).

Barcelona a egalat cinci minute mai tarziu prin Alexis Sanchez, intrand la cabine la egalitate.

Dupa pauza, gazdele s-au dezlantuit si au inscris de trei ori. Xavi in min. 52 i-a adus in avantaj pe catalani, Alexis Sanchez (min. 63) a mai marcat o data, iar Neymar in zi de gratie a stabilit scorul final 4-1.

Barcelona ramane in fruntea clasamentului cu 24 de puncte avand opt victorii din tot atatea meciuri.

A crescut cifra de afaceri din industrie în România. Ultimele date INS privind piața internă și externă
Conform datelor anunțate la 17 aprilie de INS, pentru februarie 2024, cifra de afaceri din industrie (piaţa internă şi piaţa externă), a crescut față de luna ianuarie cu 11,7%, și cu 8,2%...
Final în scandalul din PMP, după 2 ani. Cine rămâne la conducerea partidului
Partidul Mişcarea Populară (PMP) a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a respins recursurile formulate de Cristian Diaconescu şi, prin urmare, ”a fost validat...