Bergodi: Nu am facut un meci reusit. Nu sunt ingrijorat, e normal ca trebuie reglate niste lucruri

Sambata, 22 August 2020, ora 20:49
1782 citiri

Tehnicianul Cristiano Bergodi a declarat, sambata, dupa meciul castigat de Universitatea Craiova in fata echipei Sepsi, scor 1-0, ca formatia sa nu a facut un joc reusit, dar acest lucru nu il ingrijoreaza, fiind abia inceputul sezonului.

"Nu putem fi la suta la suta la inceputul campionatului. Nu am facut un meci reusit. Mai ales in prima repriza am riscat mult. In repriza a doua echipa s-a comportat mai bine. Este insa un rezultat important. Este inceputul unui drum lung si nu sunt ingrijorat pentru ca este normal ca trebuie reglate niste lucruri. Este inceputul campionatului, este important ca am castigat trei puncte", a spus Bergodi pentru posturile care transmit Liga I.

Formatia Universitatea Craiova a invins, sambata, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Sepsi Sfantu Gheorghe, in prima etapa a Ligii I.

Golul a fost marcat de Koljic, in minutul 88.

Perla lui Hagi la primul gol în SUA. Americanii au plătit 3 milioane de dolari și l-au trimis în liga a treia!
Enes Sali a fost transferat de Farul în SUA pentru 3 milioane de dolari. Puștiul talentat de Farul a avut însă un debut ezitant dar iată că acum a reușit să și înscrie. FC Dallas l-a...
Oficial: Cristiano Bergodi nu mai este antrenorul echipei Rapid. Cine va conduce echipa
FC Rapid s-a despărţit de comun acord de antrenorul italian Cristiano Bergodi, după o serie negativă de patru înfrângeri consecutive, în primele patru etape ale Play-Off-ului. În urma...