Bicfalvi marcheaza din nou in campionatul din Ucraina

Duminica, 31 Martie 2013, ora 21:00
1675 citiri

Eric Bicfalvi a devenit un om de baza la Volyn Lutk, echipa pentru care a inscris in meciul cu Dnipro, terminat la egalitate, 1-1.

Fostul mijlocas al Stelei a marcat in minutul 22 din penalty. icfalvi a ajuns la 5 goluri in campionatul Ucrainei si a devenit golgeterul echipei. Celalalt roman de la Volyn, Silviu Izvoranu, a fost eliminat in minutul 60 pentru cumul de cartonase galbene.

Volyn este pe 11 in Ucraina cu 24 de puncte, la egalitate cu Arsenal Kiev, departe de retrogradare totusi.

Evolutiile bune ale lui Bicfalvi au fost remarcate de fosta adversara a lui Dinamo din Europa League, Metalist Harkov, echipa despre care s-a scris in presa din Ucraina ca l-ar dori pe mijlocasul roman.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#bicfalvi gol campionat ucraina, #stranier eric bicfalvi gol, #eric bicfalvi gol volyn lutk , #stiri fotbal