Primul gol al anului pentru Bogdan Stancu. Fostul international roman a adus victoria echipei sale

Luni, 05 Aprilie 2021, ora 08:55
2031 citiri
Bogdan Stancu

Genclerbirligi a invins duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Alanyaspor, in etapa a 32-a a campionatului Turciei, conform news.r.

La oaspeti, fostul international roman Bogdan Stancu a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 69, in locul lui Sandro Lima. Romanul a marcat golul victoriei, in minutul 82. Celelalte goluri au fost inscrise de Kutlu '21 (Alanyaspor), respectiv Johansson '8.

In urma acestui rezultat, Genclerbirligi spera in continuare la salvarea de la retrogradare. Echipa lui Stancu ocupa lcoul 19, penultimul, cu 30 de puncte, la doua puncte de Ankaragucu, de pe locul 17, ultimul care asigura prezenta in prima liga.

Alanyaspor ocupa locul 5, cu 49 de puncte, la egalitate cu Hatayspor, de pe locul 6.

Un alt rezultat surprinzator a fost infrangerea liderului Besiktas Istanbul, in deplasare, la Kasimpasa (Kara 19).

Besiktas are 64 de puncte si conduce in clasament, iar Galatasaray este pe locul 2, cu 61 de puncte si un meci in plus. Fenerbahce ocupa locul 3, cu 59 de puncte, iar Trabzonspor, locul 4, cu 56 de puncte.

Kasimpasa este pe locul 14, cu 34 de puncte.

Formula 1 s-a întors în China. Surpriză în calificările pentru proba de sprint
Pilotul britanic Lando Norris (McLaren) va pleca din pole position în cursa de sprint din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Chinei, programată sâmbătă pe circuitul de la Shanghai....
Cine e ungurul care a dat lovitura la ATP Țiriac Open. Cea mai mare surpriză a turneului de la București
Turneul de tenis Ţiriac Open (ATP 250), care se desfășoară la Baza Sportivă Năstase/Marica din Capitală, în perioada 15-21 aprilie, a consemnat joi cea mai mare surpriză de până în...