Bogdan Stancu si Denis Alibec, adversari directi in Turcia. Gol si pasa decisiva pentru unul dintre cei doi romani

de Teodor Serban
Marti, 20 Aprilie 2021, ora 19:41

Kayserispor a remizat marti, pe teren propriu, scor 2-2 (1-0), in meciul cu Genclerbirligi, din etapa a 36-a a campionatului turc de fotbal, conform news.ro.

Au marcat: Pedro Henrique '39, Parlak '80 / Piris '46, Bogdan Stancu '50.

La oaspeti, Bogdan Stancu a fost titular, a pasat decisiv la prima reusita a echipei sale, a marcat al doilea gol si a fost schimbat, in minutul 82, de Karakas. Atacantul roman are patru goluri marcate in acest sezon al SuperLig.

In schimb, la gazde, Denis Alibec a jucat primul meci dupa accidentarea suferita la inceputul anului. Romanul a fost titular si a fost schimbat in minutul 54. Tot la gruparea din Kayseri, portarul Silviu Lung a fost rezerva.

Genclerbirligi ocupa locul 19, retrogradabil, cu 32 de puncte, la trei puncte de Kayserispor, de pe locul 17, ultimul care asigura mentinerea in prima liga turca.