FC Botoșani - FCU Craiova, meci decis în ultimul minut. Echipa lui Adi Mutu, la un pas de o mare surpriză

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 20:28
3183 citiri

Formaţia FC Botoşani a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1, conform news.ro.

Au marcat: Dawa ’90 / Sidibe ‘60. A fost un rezultat surprinzător, în contextul în care moldovenii ocupă locul al doilea în clasamentul Ligii 1, iar n-u promovata din Craiova se afla într-o criză profundă de rezultate.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Dawa, Ţigănaşu – Florescu (Tîrcoveanu ’46), Edjouma, Ongenda – Kage (Roman ’66), Sila, Jaja (Criciuma ’61). Antrenor: Marius Croitoru

U Craiova 1948: Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Asamoah, Albu, Van Durmen – Sidibe (Bauza ’67), Cl. Bălan, Ondaan (Raicea ’59, Pop ‘74). Antrenor: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: Racoviţan ‘9 / Bauza ‘70

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Alexandru Cerei, Andrei Constantinescu – Marian Barbu

Observator: Eduard Dumitrescu

Primul meci al etapei a 12-a din Liga 1 s-a disputat la Mediaș, între Gaz Metan și Dinamo, partida fiind decisă de două goluri fabuloase marcate de decarul gazdelor, Ronaldo Deaconu. Pentru...
Gică Hagi vrea să spargă gheața cu Farul Constanța: ”Acasă suntem buni”
Antrenorul echipei de fotbal Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, a afirmat, vineri, într-o conferinţă de presă, că formaţia sa trebuie să fie pragmatică în partida cu FC Argeş pentru a putea...