Budescu a jucat meciul decisiv pentru salvarea de la retrogradare. Ce s-a intamplat in ultima etapa. Reghecampf si Mitrita, sezon dezastruos

Luni, 31 Mai 2021, ora 08:36
3352 citiri
Constantin Budescu

Fotbalistul roman Constantin Budescu (32 de ani) a jucat duminica in meciul Damak - Al Taawon, decisiv pentru salvarea de la retrogradare a gazdelor.

Cu Budescu titular si schimbat in minutul 74, Damak a castigat cu 2-0 si a terminat pe locul 11 in clasament, salvandu-se de la retrogradare in ultima etapa.

In schimb, formatia Al Ahli, antrenata de Laurentiu Reghecampf si la care joaca Alexandru Mitrita, a fost invinsa pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Al-Ettifaq.

Mitrita a jucat pana in minutul 62.

Invingatorii au marcat prin Al Kuwaykibi '5 si Hazzazi '65. Pentru Al Ahli a inscris Al Majhad, in minutul 8.

Al Ahli a incheiat sezonul pe locul 8, iar Al-Ettifaq pe pozitia a cincea. Titlul a fost castigat de Al-Hilal.

Nicolae Stanciu, decisiv în Arabia Saudită, împotriva unui coleg de națională
Mijlocaşul român Nicolae Stanciu a fost esenţial pentru formaţia Damac FC, în meciul câştigat cu scorul de 2-1 în deplasare cu Al-Okhdood, sâmbătă, în etapa a 28-a a primei ligi saudite...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...