Camerun, egal surprinzator in Cupa Africii

Sambata, 14 Ianuarie 2017, ora 22:54
3335 citiri

Camerun si Burkina Faso au remizat in al doilea meci din actuala editie a Cupei Africii pe Natiuni, competitie care se desfasoara in Gabon, scor 1-1.

Golurile au fost marcate de Dayo pentru Burkina, in minutul 75, respectiv cunoscutul atacant camerunez Moukandjo, in minutul 35. Atacantul din Camerun evolueaza in Ligue 1, in campionatul din Franta, pentru Lorient.

Este al doilea egal din aceasta grupa, in prima zi a Cupei Africii, dupa cel dintre Gabon, tara gazda, si Guineea Bissau, debutanta la CAN, care au remizat si ele tot sambata, tot 1-1 ca scor.

Duminica sunt programate meciurile din prima runda a grupei B, Algeria - Zimbabwe de la ora 18 si Tunisia - Senegal de la ora 21.

In echipa Camerunului a fost titular si integralist un fost jucator din Liga 1, e vorba de Ngadeu-Ngadjui, fost fundas la FC Botosani, actualmente fotbalist la Slavia Praga, in Cehia.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Camerun egal surpriza Burkina, #Camerun Burkina cronica Cupa Africii , #stiri fotbal