Capăt de linie pentru FC Voluntari în Liga 1. Ce-au făcut ilfovenii după 6 victorii consecutive

Sambata, 23 Octombrie 2021, ora 17:11
3302 citiri

Formaţia FC Argeş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Dumitraşcu ’64 şi Palic ’80.

FC Argeș a pus astfel capăt unei serii uluitoare de 6 victorii consecutive obținute de ilfoveni în Liga 1.

FC Voluntari: Popa – Fl. Achim (Paraschiv ’81), Tamaş (Tavares ’85), Armaş – C. Costin, Raţă, Meleke, I. Gheorghe, Briceag (Vlad ’85) – Nemec (L. Fulop ’70), Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC Argeş: Greab – Tofan (Boldor ’86), Turda, Joao Miguel, Latovlevici – Meza Colli, Raynov – Viana (Dumitraşcu ’58), I. Şerban (Palic ’79), C. Dumitru – Isfan (Muşat ’85). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: Lopes ’24, Achim ’42, Armaş ’48 / Raynov ‘52

Arbitri: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe, Bucsi Imre-Laszlo - Sorin Costreie

Observator: Vasile Bratu

Formaţia Universitatea Craiova a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2, de echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a XVI-a a Ligii 1, în care a condus cu 1-0 şi a rămas...
Cupa României, sferturi: meciul Poli Timișoara - FC Argeș, decis la penalty-uri de departajare. Echipa calificată în careul de ași
FC Argeş a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-3, după executarea loviturilor de la 11 metri, formaţia din liga a II-a Poli Timişoara şi s-a calificat în semifinalele Cupei...