Capăt de linie pentru FC Voluntari în Liga 1. Ce-au făcut ilfovenii după 6 victorii consecutive

Sambata, 23 Octombrie 2021, ora 17:11
3459 citiri
FC Argeș a câștigat la Voluntari

Formaţia FC Argeş a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii 1.

Golurile au fost marcate de Dumitraşcu ’64 şi Palic ’80.

FC Argeș a pus astfel capăt unei serii uluitoare de 6 victorii consecutive obținute de ilfoveni în Liga 1.

FC Voluntari: Popa – Fl. Achim (Paraschiv ’81), Tamaş (Tavares ’85), Armaş – C. Costin, Raţă, Meleke, I. Gheorghe, Briceag (Vlad ’85) – Nemec (L. Fulop ’70), Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC Argeş: Greab – Tofan (Boldor ’86), Turda, Joao Miguel, Latovlevici – Meza Colli, Raynov – Viana (Dumitraşcu ’58), I. Şerban (Palic ’79), C. Dumitru – Isfan (Muşat ’85). Antrenor: Andrei Prepeliţă

Cartonaşe galbene: Lopes ’24, Achim ’42, Armaş ’48 / Raynov ‘52

Arbitri: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe, Bucsi Imre-Laszlo - Sorin Costreie

Observator: Vasile Bratu

UTA - Voluntari, meciul sezonului în Superliga, cu răsturnări de scor uluitoare. S-au marcat 7 goluri, două în prelungiri
Echipa UTA Arad a trecut pe locul al treilea în play-out după ce a învins luni, pe teren propriu, scor 4-3, gruparea ilfoveană FC Voluntari, în prima etapă a play-out-ului Superligii. Cele...
Surpriză de proporții în Six Nations. ”Cenușăreasa” a evitat ultimul loc
Italia a reuşit o nouă surpriză sâmbătă, impunându-se în Ţara Galilor, scor 24-21 (1-0), în etapa a cincea, ultima a Turneului celor Şase Naţiuni la rugby, ea având cel mai bun parcurs...