Cel mai simplu gol din cariera lui Ianis Hagi. Romanul a inscris in Europa League de pe linia portii

Joi, 10 Decembrie 2020, ora 23:03
6303 citiri

Fotbalistul roman Ianis Hagi a marcat un gol pentru Glasgow Rangers, care a invins-o pe Lech Poznan cu 2-0 in deplasare, joi seara, in ultima etapa din grupele competitiei Europa League.

Ianis Hagi a fost titular si a marcat in minutul 72, fiind schimbat apoi in minutul 77. Primul gol al scotienilor a fost inscris de Cedric Itten (31). Reusita romanului a fost probabil cel mai usor gol marcat de Ianis Hagi in cariera, el reluand cu capul in plasa din apropierea liniei portii.

Hagi are un singur gol marcat in Europa League in acest sezon, in sase partide. El mai marcase o data in campionatul Scotiei (in 14 jocuri).

Rangers a castigat Grupa D cu 14 puncte, urmata de Benfica, 12 puncte, Standard Liege, 4 puncte, Lech Poznan, 3 puncte.

Ianis Hagi l-a dat pe spate pe Gerrard. "Suntem foarte fericiti pentru evolutiile lui. Este mereu la sala de forta sau analiza"

Petrolul Ploie┼čti a ├«nvins forma┼úia Dinamo-Auto Tiraspol cu scorul de 2-1 (1-1), joi, la Kartepe, ├«n primul meci amical din stagiul de preg─âtire sus┼úinut ├«n Turcia. Gabi Tama┼č (29) ┼či...
Florin Cî╚Ťu urmeaz─â s─â fie schimbat de la ╚Öefia PNL Sector 3, a anun╚Ťat Nicolae Ciuc─â
Florin C├«╚Ťu urmeaz─â s─â fie schimbat de la ╚Öefia PNL Sector 3, a anun╚Ťat Nicolae Ciuc─â
Fostul pre╚Öedinte al PNL Florin C├«╚Ťu urmeaz─â s─â fie schimbat de la ╚Öefia filialei de la Sectorul 3, a anun╚Ťat luni, 27 iunie, actualul lider al partidului Nicolae Ciuc─â. Potrivit lui...