Cel mai simplu gol din cariera lui Ianis Hagi. Romanul a inscris in Europa League de pe linia portii

Joi, 10 Decembrie 2020, ora 23:03
6410 citiri
Golul marcat de Ianis Hagi

Fotbalistul roman Ianis Hagi a marcat un gol pentru Glasgow Rangers, care a invins-o pe Lech Poznan cu 2-0 in deplasare, joi seara, in ultima etapa din grupele competitiei Europa League.

Ianis Hagi a fost titular si a marcat in minutul 72, fiind schimbat apoi in minutul 77. Primul gol al scotienilor a fost inscris de Cedric Itten (31). Reusita romanului a fost probabil cel mai usor gol marcat de Ianis Hagi in cariera, el reluand cu capul in plasa din apropierea liniei portii.

Hagi are un singur gol marcat in Europa League in acest sezon, in sase partide. El mai marcase o data in campionatul Scotiei (in 14 jocuri).

Rangers a castigat Grupa D cu 14 puncte, urmata de Benfica, 12 puncte, Standard Liege, 4 puncte, Lech Poznan, 3 puncte.

Ianis Hagi l-a dat pe spate pe Gerrard. "Suntem foarte fericiti pentru evolutiile lui. Este mereu la sala de forta sau analiza"

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Cine e fostul rapidist care a învins liderul campionatului din Israel
Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat golul prin care Hapoel Beer Sheva a învins-o pe Maccabi Tel Aviv cu scorul de 1-0, luni, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a...