Campioana CFR Cluj, chinuita de Dinamo. Alb-rosii, cu doi jucatori mai putin pe teren din minutul 37

Luni, 05 Aprilie 2021, ora 22:42
3141 citiri
CFR Cluj a castigat cu Dinamo

CFR Cluj a invins luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Dinamo, in etapa a 29-a a Ligii I, penultima a sezonului regular, conform news.ro.

Dinamovistii Paul Anton si Florin Bejan au fost eliminati in minutele 31, respectiv 37. Dupa acest succes, clujenii s-au apropiat la un punct de liderul FCSB.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Omrani, in minutul 80. Paun a patruns pe stanga si a centrat in mijlocul careului mic, de unde francezul a impins balonul in plasa.

Au evoluat urmatoarele echipe:

CFR Cluj: Balgradean - C. Manea (Susici '75), Vinicius, Burca, Camora - Bordeianu (Omrani '46), Hoban (Sigurjonsson '66), Gadea (Paun '10) - C. Deac, Debeljuh, Costache. Antrenor Edward Iordanescu;

Dinamo: Kongshavn - Sorescu, Bejan, Albentosa, R. Grigore - Gol (Ehmann 77), Rauta, P. Anton - Mihaiu (Puljici '41), Nemec (Blejdea '77), Fabbrini (Moldoveanu '90). Antrenor Gheorghe Multescu.

Cartonase galbene: Deac '45+2, Omrani '57, Balgradean '90+2 / Anton '9, '31, Bejan '15, '37, Rauta '45, Moldoveanu (rezerva) '81.

Cartonase rosii: Anton '31, Bejan '37

Arbitri: Marcel Birsan - Ciprian Dansa si Andrei Constantinescu - Florin Andrei;

Observator de arbitri: Costin Toma.

Lider in clasament este FCSB, cu 64 de puncte, echipa urmata de CFR Cluj, cu 63 de puncte, de CS Universitatea Craiova, cu 57 de puncte, de Sepsi, 44 de puncte, de FC Botosani si Academica Clinceni, cu cate 41 de puncte.

Dinamo ramane pe locul 14, cu 27 de puncte.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul scouter al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...