Ciprian Tatarusanu a gresit grav la primul meci ca titular la AC Milan. "Diavolii", egal dramatic cu AS Roma

Luni, 26 Octombrie 2020, ora 23:51
5399 citiri
Ciprian Tatarusanu

AC Milan a remizat luni, pe teren propriu, scor 3-3 (1-1), cu AS Roma, in etapa a cincea a campionatului italian, intr-un meci in care portarul Ciprian Tatarusanu a fost pe teren pentru prima data in tricoul "diavolilor" de la AC Milan.

Conform news.ro, in minutul 14, la un corner executat de Pellegrini, Tatarusanu a iesit pe sub balon si Dzeko a marcat cu capul golul de 1-1, dupa ce Ibrahimovic deschisese scorul, in minutul 2.

Saelemaekers a readus gazdele in avantaj, in minutul 47, dar in minutul 70 Tatarusanu a respins in fata o minge sutata de Mkhitaryan si Bennacer l-a faultat in careul mic pe Pedro, incercand sa degajeze balonul. Dupa consultarea VAR, Veretout a executat penalty-ul si a egalat, in minutul 71.

Ibrahimovic a facut 3-2, tot din penalty, in minutul 79. Cinci minute mai tarziu, tot Ibrahimovic a deviat gresit o minge la un corner al oaspetilor, iar Kumbulla a marcat lejer, in poarta goala si a stabilit scorul final, 3-3.

Revenit in vara, in Italia, Tatarusanu a fost titular pentru prima data intr-un meci oficial la AC Milan dupa ce Gianluigi Donnarumma a fost testat pozitiv cu Covid-19.

In ciuda egalului, AC Milan se mentine pe primul loc in clasament, cu 13 puncte, fiind urmata de Napoli si Sassuolo, fomatia fundasului Vlad Chiriches, cu cate 11 puncte.

AS Roma ocupa locul 9, cu opt puncte, la egalitate cu Verona, de pe locul 8.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....