Ciprian Tatarusanu, debusolat dupa esecul cu Austria: "Cand e o perioada mai neagra, nu merge nimic"

Joi, 15 Octombrie 2020, ora 00:18
3664 citiri

Portarul Ciprian Tatarusanu a declarat miercuri seara ca echipa nationala a Romaniei a avut o alta atitudine la meciul cu Austria (0-1), insa aceasta nu a fost de-ajuns pentru a obtine victoria.

"Cred ca toata lumea a vazut o alta atitudine a noastra. Se pare ca si daca jucam bine, tot nu reusim sa castigam. Este o perioada foarte grea. La primele doua meciuri atitudinea a fost foarte slaba, acum a fost la nivel inalt si concentrarea la fel, dar nu s-a putut. Noi suntem primii suparati cand pierdem meciul. Cand e o perioada mai neagra, nu merge nimic", a declarat Tatarusanu la Pro TV, conform news.ro.

Reprezentativa Romaniei a fost invinsa, miercuri seara, pe stadionul Ilie Oana din Ploiesti, cu scorul de 1-0 (0-0), de selectionata Austriei, intr-un meci din etapa a IV-a a Grupei I din Divizia B a Ligii Natiunilor.

Golul a fost marcat de Schopf, in minutul 76. In minutul 48, un gol al lui Alibec a fost anulat pentru ofsaid.

Există momente în viața unui atacant când pur și simplu lucruruile se leagă, iar perioadele fără gol devin tot mai apăsătoare. Este și cazul atacantului naționalei României, George...
Dan Petrescu, întrebat din nou despre oferta FRF: ce a declarat "Bursucul"
Dan Petrescu a obținut a șasea victorie consecutivă cu CFR Cluj în campionat, 1-0 contra Chindiei Târgoviște în deplasare. La finalul partidei, Dan Petrescu a fost întrebat din nou dacă...