CFR Cluj a dat de pamant cu revelatia FC Arges. Un fundas al pitestenilor si-a dat un autogol si a facut doua penalty-uri

Luni, 01 Martie 2021, ora 22:40
3454 citiri
CFR Cluj

Campioana CFR Cluj a castigat cu 5-0 meciul disputat cu FC Arges, luni seara, in etapa a 25-a a Ligii 1, punand capat unei serii de 11 partide fara infrangere ale pitestenilor.

Succesul categoric al clujenilor a fost facilitat de prestatia dezastruoasa a fundasuluui croat Luka Maric, care a contribuit decisiv la primele trei reusite ale gazdelor. Maric a comis mai intai doua infractiuni in careu (in minutele 35 si 38), penalty-uri transformate de Ciprian Deac, dupa care si-a dat un autogol, in debutul reprizei secunde (minutul 49). Scorul final a fost rotunjit de Costache si Rondon, marcatori in minutele 70 si 77.

In urma acestei victorii, CFR Cluj a egalat-o pe FCSB in fruntea clasamentului, ambele avand cate 54 de puncte. FC Arges ramane in schimb pe locul 9, cu 30 de puncte.

FOTO Vlad Chiriches a patit-o si el. Cine e jurnalista care ii "hipnotizeaza" pe fotbalisti. Imagini virale

Campion olimpic care refuza vaccinarea chiar cu pretul participarii la Olimpiada

FOTO Lucian Bute, prima poza publica alaturi de copiii sai

VIDEO Ce masina de lux conduce Serena Williams

Artista de la Tokyo. Ce pasiune secreta are singura gimnasta din Romania calificata la Jocurile Olimpice

Neluțu Varga a dat cărțile pe față. A spus motivul real al aducerii lui Petrescu
Dan Petrescu vine la CFR Cluj, dar doar după terminarea campionatului. În următoarele 6 etape din play-off, la CFR Cluj vor fi antrenori interimarii Ovidiu Hoban (41 de ani) și Francisc Dican...