Victorie mare pentru CFR Cluj la Arad. Veteranul Vinicius readuce campioana pe primul loc in Liga 1

Sambata, 06 Martie 2021, ora 23:34
3570 citiri
Paulo Vinicius

Formatia CFR Cluj a invins sambata seara, in deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, intr-un meci din etapa a 26-a a Ligii I, conform news.ro.

Golul a fost marcat de fundasul Vinicius (36 de ani), in minutul 68, cu capul, dupa un corner executat de Deac. In minutul 66, tehnicianul Edward Iordanescu a fost trimis in tribuna.

In urma acestui rezultat, CFR urca provizoriu pe primul loc in clasament, cu trei puncte peste FCSB, care are insa un meci mai putin disputat.

UTA Arad: Balauru - Peteleu, Erico, F. Ilie, Shlyakov - Antal, Isac (Rus '88), Vorobjovas (Albu '79), Buhacianu (Rusu '72) - Roger - A. Petre (Hora '46). Antrenor: Laszlo Balint

CFR Cluj: Balgradean - Manea, Vinicius, Ben Youssef, Camora - Deac, Bordeianu, Gidea (Paun '9) - Chipciu (Hoban '78), Debeljuh (Rondon '78), Costache. Antrenor: Edward Iordanescu

Cartonase galbene: Shlyakov '55, Hora '63, Buhacianu '68 / Rondon '66, Camora '90+1

Arbitri: Adrian Viorel Cojocaru - George Florin Neacsu, Ferencz Tunyogi - Andrei Florin Chivulete

Observator: Nicolae Marodin

S-a terminat razboiul pe avere. Cati mostenitori are Diego Maradona. Un tribunal a dat decizia

Cristi Borcea, moment de sinceritate: "Am fost tot timpul cu Valentina, chiar daca m-am insurat cu Alina"

Ei sunt "asii" lui Adi Mutu pentru Europeanul Under 21. Avem jucatori de la Juventus, Fiorentina si Villarreal

Petrolul - UTA, meci important în cursa pentru salvarea de la retrogradare
Echipa Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1, cu gruparea UTA Arad, în ultimul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. La Ploieşti, gazdele...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...