Derby de cosmar pentru Tatarusanu la AC Milan. Cu romanul titular, "diavolii" au fost eliminati de rivala Inter. Gol decisiv in prelungiri

Miercuri, 27 Ianuarie 2021, ora 00:26
3719 citiri
Ciprian Tatarusanu

Formatia AC Milan, cu Ciprian Tatarusanu in poarta, a fost eliminata, marti seara, de echipa lui Ionut Radu, Inter Milano, scor 1-2, in sferturile de finala ale Cupei Italiei, conform news.ro.

AC Milan a condus datorita unul gol marcat de Ibrahimovic in minutul 31, insa in minutul 58 suedezul a fost eliminat. Ulterior, Inter s-a impus prin golurile lui Lukaku '71 (penalty) si Eriksen '90+7, ultimul invingandu-l pe Tatarusanu din lovitura libera, in prelungirile partidei. La Inter Milano, portarul roman Ionut Radu a fost doar rezerva.

In varsta de 34 de ani, Ciprian Tatarusanu s-a retras la finalul anului trecut din nationala Romaniei.

Miercuri vor avea loc partidele Atalanta - Lazio Roma si Juventus - Spal, iar confruntarea Napoli - Spezia este programata joi.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....