Cupa Romaniei: Petrolul Ploiesti n-a avut nici o sansa in sfertul de finala cu Astra. Victorie categorica a oaspetilor

Miercuri, 03 Martie 2021, ora 22:45
2151 citiri
Astra a castigat meciul cu Petrolul

Astra Giurgiu s-a calificat fara probleme in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a dispus de formatia de liga secunda Petrolul Ploiesti cu scorul de 3-0 (0-0), in deplasare, intr-o partida din sferturile de finala, conform agerpres.ro.

Astra a facut diferenta in repriza secunda, cand au punctat George Merloi (50), Sulejman Krpic (61), dintr-un penalty acordat pentru faultul lui Silviu Pana la Silviu Balaure, si Sebastien Wuethrich (81), dupa o gafa a portarului Gheorghi Kitanov.

Petrolul a avut sansa de a inscris golul de onoare, dar albanezul Armando Vajushi a executat lamentabil si portarul David Lazar a retinut mingea (86).

Astra se alatura in semifinale echipelor Universitatea Craiova si ACS Viitorul Pandurii Targu Jiu. Careul de asi va fi completat in urma meciului dintre Dunarea Calarasi si Dinamo Bucuresti, programat joi seara.

VIDEO Neymar si Ronaldinho au luat lectii de la ea. Cine e brazilianca-minune care "vrajeste" mingea

Turcia a ales. Sondajul care a innebunit tara. Cine a fost mai bun: Hagi sau un brazilian

Celebrul portar Gigi Buffon a anuntat cand se va retrage din fotbal: "Acesta e termenul maxim"

Semifinală de vis la ATP Miami, între finaliștii de la Australian Open
Italianul Jannik Sinner şi rusul Daniil Medvedev vor fi adversari în semifinalele turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 8.995.555 de dolari, la...
Tenismena care i-a ”pupat” pe români e de neoprit la WTA Miami: ”Femeia e un simbol”
Americanca Danielle Collins, locul 53 WTA, s-a calificat miercuri în semifinalele turneului WTA 1000 de la Miami. În sferturi, Collins a învins-o fără drept de apel pe Caroline Garcia din...