UTA - Petrolul 1 - 1, cele doua echipe raman cu sanse mari in lupta pentru promovare

Miercuri, 15 Iulie 2020, ora 20:22
2093 citiri

UTA si Petrolul au dat-o la pace, au incheiat la egalitate,1-1, meciul jucat la Arad, in cadrul playoff-ului de promovare in Liga 1.

Gabi Deac a inscris pentru ploiesteni in prima repriza, Romario Moise a egalat pentru UTA in repriza a doua din penalty.

UTA continua sa fie lider dupa doua etape din playoff cu doua puncte in fata locului doi, ocupat de Turris.

Cu acest egal, Petrolul a urcat pe pozitia a patra.

UTA: Iacob - Ilie, Melinte, Simo, Ursu - Moise, Miculescu, Bustea, Isac - Buhacianu, Rus

Antrenor: Laszlo Balint

Petrolul: Avram - Sirghi, Rauta, Manolache, Ticu - Pierce, Deac, Colli, Blanaru - Tudor, Arnautu

Minutul 90+4 - Final

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...