Dinamovistul Lopez, dupa esecul cu FCSB: "Toata Romania a vazut ca n-a fost nici penalty, nici rosu"

Sambata, 03 Octombrie 2020, ora 23:42
3728 citiri

Fotbalistul dinamovist Ismael Lopez Blanco a declarat, dupa derby-ul cu FCSB, pierdut cu scorul de 2-3, ca eliminarea sa si acordarea penalty-ului din care a marcat Tanase in minutul 76 nu au fost corecte si ca arbitrul a hotarat cine trebuie sa castige.

"Toata Romania a vazut ca nu a fost nici penalty, nici rosu. Meciul s-a decis la aceasta faza. I-am spus arbitrului in timpul meciului ca o sa vada la televizor ca nu a fost penalty. Totul s-a rezumat la acea faza. Nu mi-a spus nimic. M-a eliminat si nu mi-a spus nimic. A fost un derby, am fost mai buni, singurele ocazii pe care le-au avut, le-am facut noi cadou. A fost un meci frumos pana cand arbitrul a decis cine trebuie sa castige", a spus Lopez la televiziunile care transmit Liga I, conform news.ro.

Formatia FCSB a invins echipa Dinamo, sambata seara, pe Arena Nationala, scor 3-2 (2-2), intr-un meci din etapa a sasea a Ligii I, arbitrat de Radu Petrescu. Dinamovistii au jucat in inferioritate numerica din minutul 75, cand a fost eliminat Ismael Lopez Blanco. De la Dinamo a fost eliminat si Rauta, in minutul 90+1.

Au marcat Tanase '8, '76 (penalti) si Cristea '17 pentru gazde, respectiv Borja Valle '26 (penalti) si Cristea '42 (autogol) pentru Dinamo.

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...