Meci de cosmar pentru Dinamo la Botosani. Cum explica esecul antrenorul Ionel Gane

Luni, 25 Ianuarie 2021, ora 08:17
2231 citiri
Ionel Gane

Tehnicianul dinamovist Ionel Gane a declarat duminica seara, dupa meciul cu FC Botosani, scor 0-4, ca intalnirea trebuie uitata rapid de jucatorii sai, antrenorul referindu-se din nou si la sefii spanioli din conducerea clubului, conform news.ro

"Meciul s-a jucat in primele minute, cand noi nu am inceput foarte bine. Au contat si absentele, am avut zece jucatori under 21, au lipsit jucatori importanti. Lucrurile s-au linistit in privinta jucatorilor, de a ramane la echipa si a ma baza pe ei in continuare. Acest meci trebuie sa il uitam foarte repede", a declarat Gane.

"Cred ca Pablo Cortacero are nevoie de fapte sa ne recastige increderea. Sunt multe lucruri puse la punct in ultimul timp datorita celor de la DDB", a mai spus Ionel Gane la Digi Sport.

Formatia FC Botosani a invins duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Dinamo, intr-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Keyta '1, '37 (penalti), Ongenda '23 si Harut '64.

Dinamo - FCSB, cap de afis in optimile Cupei Romaniei. S-a stabilit arbitrul derby-ului. Programul complet

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...