Meci de cosmar pentru Dinamo la Botosani. Cum explica esecul antrenorul Ionel Gane

Luni, 25 Ianuarie 2021, ora 08:17
2231 citiri
Ionel Gane

Tehnicianul dinamovist Ionel Gane a declarat duminica seara, dupa meciul cu FC Botosani, scor 0-4, ca intalnirea trebuie uitata rapid de jucatorii sai, antrenorul referindu-se din nou si la sefii spanioli din conducerea clubului, conform news.ro

"Meciul s-a jucat in primele minute, cand noi nu am inceput foarte bine. Au contat si absentele, am avut zece jucatori under 21, au lipsit jucatori importanti. Lucrurile s-au linistit in privinta jucatorilor, de a ramane la echipa si a ma baza pe ei in continuare. Acest meci trebuie sa il uitam foarte repede", a declarat Gane.

"Cred ca Pablo Cortacero are nevoie de fapte sa ne recastige increderea. Sunt multe lucruri puse la punct in ultimul timp datorita celor de la DDB", a mai spus Ionel Gane la Digi Sport.

Formatia FC Botosani a invins duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Dinamo, intr-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Keyta '1, '37 (penalti), Ongenda '23 si Harut '64.

Dinamo - FCSB, cap de afis in optimile Cupei Romaniei. S-a stabilit arbitrul derby-ului. Programul complet

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...
Cum se simte fotbalistul de la Poli Iași cu multiple fracturi craniene: ”Confuz și stare de somnolență”
Clubul de fotbal Politehnica Iaşi anunţă că starea jucătorului Luca Mihai, accidentat grav duminică, în meciul cu Dinamo, este una stabilă, dar că acesta încă este confuz şi prezintă...