Se ingroasa gluma pentru Dinamo. "Cainii" au pierdut acasa cu UTA si mai fac un pas spre retrogradare

Marti, 20 Aprilie 2021, ora 23:38
3073 citiri
UTA a castigat cu Dinamo

Dinamo a fost invinsa marti, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de UTA Arad, in etapa a doua a play-out-ului Ligii I, conform news.ro.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Miculescu in minutul 34, care a inscris cu capul dupa o centrare a lui Sliakov.

In minutul 35, Tomozei l-a faultat in careu pe Sorescu. Tot Sorescu a executat penalty-ul, dar Balauru a respins balonul in corner.

In clasament, echipa lui Dusan Uhrin si-a complicat serios situatia in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Au evoluat echipele:

Dinamo: Kongshavn - Ehmann (Nepomuceno '70), Bejan (R. Grigore '70), Albentosa, Steliano Filip - Rauta, Gol - Bani (Fabbrini '60), Anton (Puljici '84), Sorescu - Nemec (Blejdea '84). Antrenor Dusan Uhrin;

UTA: Balauru - Tomozei (Rrumbullaku '80), Erico, Fl. Ilie, Sliakov - Roger (Melinte '90+1), Albu (Bustea '71), Vorobjovas, Rusu - Hora (R. Voinea '72), Miculescu (Ad. Petre '90+1). Antrenor Laszlo Balint.

Cartonase galbene: Gol '55 / Bustea '73

Arbitri: Florin Andrei - Bucsi Imre-Laszlo, Valentin Dumitru - Ionut Coza

Observator de arbitri: Andrei Ionita.

Clasament: 1. UTA - 25, 2. Astra Giurgiu - 23 de puncte, 3. Chindia Targoviste - 23, 4. FC Arges - 21, 5. FC Viitorul - 19, 6. Gaz Metan Medias - 18, 7. FC Voluntari - 17, 8. Dinamo - 15, 9. Poli Iasi - 14, 10. FC Hermannstadt - 13.

Primele două echipe care s-au salvat matematic de la retrogradare, după UTA - Oțelul
Echipa UTA Arad a învins joi, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Oţelul Galaţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. După o primă repriză în care Oţelul a avut un gol anulat...
Guvernul a făcut anunțul mult așteptat! Două stadioane de aproape 1.5 miliarde de lei se vor construi în România
Executivul a aprobat, joi, hotărârea de Guvern pentru aprobarea indicatorilor tehnico-economici ai obiectivului de investiţii „Construire Stadion cu capacitate de 30.000 locuri, Str. Ştefan...