Dinamo se scufunda, antrenorul Uhrin cauta explicatii: "Fara goluri nu poti castiga"

Miercuri, 21 Aprilie 2021, ora 08:03
2172 citiri
Dusan Uhrin Jr.

Antrenorul FC Dinamo, Dusan Uhrin, a declarat ca echipa pe care o pregatese a jucat bine in meciul cu UTA, chiar daca a pierdut cu 0-1, in play-out-ul Ligii 1, conform news.ro.

"Sunt foarte trist pentru ca am jucat bine, dar nu am marcat goluri, nu am avut noroc. Am dat totul din punct de vedere al efortului, speram ca la meciul urmator sa fie mai bine si sa marcam. Fara goluri nu poti castiga.

Trebuie sa discut cu jucatorii, pentru ca jucam peste doua zile un meci foarte important. Cred ca pot schimba lucrurile si vreau sa ajut Dinamo, aceasta este realitatea si fac totul pentru asta.

Nu am niciun sentiment special pentru Gaz Metan Medias (n.r. - unde a antrenat), pentru ca am fost acolo doar cateva luni. Ma voi concentra in principal asupra echipei mele", a declarat Uhrin, la microfonul televiziunilor care transmit Liga 1.

Dinamo a fost invinsa, marti, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de UTA, in etapa a doua a play-out-ului Ligii I.

A marcat Miculescu '34.

In minutul 35, Tomozei l-a faultat in careu pe Sorescu. Tot Sorescu a executat penalty-ul, dar Balauru a respins balonul in corner.

Clasament: 1. UTA - 25, 2. Astra Giurgiu - 23 de puncte, 3. Chindia Targoviste - 23, 4. FC Arges - 21, 5. FC Viitorul - 19, 6. Gaz Metan Medias - 18, 7. FC Voluntari - 17, 8. Dinamo - 15, 9. Poli Iasi - 14, 10. FC Hermannstadt - 13.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...