Eliminare neasteptata suferita de Glasgow Rangers. Ianis Hagi n-a putut impiedica rusinea

Joi, 17 Decembrie 2020, ora 11:42
4907 citiri
Ianis Hagi

Echipa scotiana Glasgow Rangers a ratat primul obiectiv important al sezonului, fiind eliminata in sferturile de finala ale Cupei Ligii Scotiei, a treia competitie interna.

Echipa lui Steven Gerrard a fost invinsa dupa un meci dramatic pe terenul echipei St. Mirren, incheiat cu 3-2 pentru gazde, gol decisiv marcat in prelungiri.

Ca de obicei in ultima vreme, Ianis Hagi a fost rezerva la Rangers si a fost introdus in joc in minutul 84, la scorul de 2-1 pentru St. Mirren. Mijlocasul roman n-a iesit in evidenta decat cu un cartonas galben.

Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...