Eliminare neasteptata suferita de Glasgow Rangers. Ianis Hagi n-a putut impiedica rusinea

Joi, 17 Decembrie 2020, ora 11:42
4907 citiri
Ianis Hagi

Echipa scotiana Glasgow Rangers a ratat primul obiectiv important al sezonului, fiind eliminata in sferturile de finala ale Cupei Ligii Scotiei, a treia competitie interna.

Echipa lui Steven Gerrard a fost invinsa dupa un meci dramatic pe terenul echipei St. Mirren, incheiat cu 3-2 pentru gazde, gol decisiv marcat in prelungiri.

Ca de obicei in ultima vreme, Ianis Hagi a fost rezerva la Rangers si a fost introdus in joc in minutul 84, la scorul de 2-1 pentru St. Mirren. Mijlocasul roman n-a iesit in evidenta decat cu un cartonas galben.

Amenințat cu absența de la Euro, Ianis Hagi a reacționat și a luat prima decizie: ”Cum a spus și tata...”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord, nici contra Columbiei, prezența sa la Euro 2024 fiind pusă sub semnul...
Presiune pe Edi Iordănescu la Euro: ”Dacă nu-l ia pe Ianis, are scandal”
Fotbalistul echipei naţionale a României, Ianis Hagi, autorul unui gol în amicalul cu Columbia de marţi seara, nu crede că va rata lotul primei reprezentative pentru EURO 2024 chiar dacă...