Nicolae Stanciu, magnific in Europa League. Gol din lovitura libera, "acasa" la Ianis Hagi. Slavia Praga merge in sferturi

Joi, 18 Martie 2021, ora 23:58
8236 citiri
Nicolae Stanciu

Internationalii romani Ianis Hagi si Nicolae Stanciu au fost adversari directi joi seara, in meciul retur dintre Glasgow Rangers si Slavia Praga, contand pentru optimile de finala din Europa League.

In tur, la Praga, cele doua echipe au remizat (1-1), intr-un meci in care Stanciu a marcat, iar Ianis Hagi a dat pasa de gol.

Nicolae Stanciu a recidivat in returul de la Glasgow, cu un nou gol de generic, de aceasta data din lovitura libera. Romanul a stabilit rezultatul final, 2-0 pentru Slavia, intr-un meci in care Ianis Hagi a ramas rezerva.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Scor final 2-0 pentru Slavia, Stanciu fiind schimbat in ultimele minute.

*Nicolae Stanciu marcheaza in minutul 73 direct din lovitura libera, cu o executie perfecta, la vinclu.

*Gazdele mai pierd un jucator, pe fundasul Balogun (pentru al doilea galben).

*Rangers ramane in 10 oameni dupa eliminarea lui Roofe, in minutul 61, la putin timp dupa ce a intrat pe teren, pentru un fault extrem de dur la portarul advers.

*Minutul 14 aduce deschiderea scorului. Nigerianul Olayinka marcheaza pentru Slavia.

*Nicolae Stanciu e singurul dintre cei doi romani care va juca din primul minut, Ianis Hagi fiind pastrat de antrenorul Gerrard pe banca de rezerve.

Jaqueline Cristian, victoria carierei. Romanca a invins o fosta castigatoare de Grand Slam si e in sferturi la Sankt Petersburg

Dezvaluire exploziva. Cine e fotbalistul celebru care are relatii sexuale de 12 ori pe zi. Sotia ii este si impresar

FOTO Ea le-a purtat noroc lui Dennis Man si Mihaila. Aparitie de senzatie pe marginea terenului

Cristiano Ronaldo, cel mai bun marcator din istoria fotbalului? Mesajul transmis de legendarul Pele

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Victorie fulger pentru Gabriela Ruse, care s-a calificat în optimile de finală
Jucătoarea Gabriela Ruse, locul 162 WTA, s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Rouen. Ruse a trecut în primul tur de japoneza Nao Hibino,...