FC Botosani a dat de pamant cu Dinamo. Victorie la patru goluri diferenta a moldovenilor

Duminica, 24 Ianuarie 2021, ora 22:11
3220 citiri
FC Botosani

Formatia FC Botosani a invins, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Dinamo, intr-un meci din etapa a XVIII-a a Ligii I, conform news.ro.

Golurile au fost marcate de Keyta '1, '37 (penalty), Ongenda '23 si Harut '64.

FC Botosani: Hankic - Patache, Harut, Seroni, Tiganasu - Florescu (Tircoveanu '66), Rodriguez, Ongenda (Chindris '59) - Caia (Roman '12, Toutouh '67), Al Mawas, Keyta (Fili '67). Antrenor: Marius Croitoru

Dinamo: Esanu - Sorescu, Bejan, Ehmann, A. Radu - Cretu (Moldoveanu '46), Rauta, Achim (Serban '69), Fabbrini - Gueye, Borcea (Mihaiu '46). Antrenor: Ionel Gane.

Cartonase galbene: Florescu '59, Tircoveanu '76 / Bejan '13, Rauta '19, Sorescu '38

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Valentin Avram - Bogdan Dumitrache

Observatori: Ioan Onicas, Bpgdan Buhus

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...