Esec rusinos in Europa League. FC Botosani a visat la un meci cu Tottenham, dar a fost eliminata de Shkendija

Joi, 17 Septembrie 2020, ora 20:40
7479 citiri

Cu gandul la o posibila confruntare cu Tottenham, FC Botosani a fost eliminata in aceasta seara din Europa League de echipa macedoneana Shkendija, in turul 2 preliminar.

Macedonenii au produs supriza la Botosani, castigand cu 1-0 in ciuda faptului ca moldovenii au fost in superioritate numerica in ultimele 20 de minute.

Desfasurarea LIVE a meciurilor:

*Intre timp, la Plovdiv, profitand de o dubla eliminare in tabara bulgarilor, Tottenham a intors rezultatul, scor 2-1, calificandu-se in turul 3 preliminar.

*Macedonenii rezista pana la final, iar FC Botosani paraseste prematur Europa League.

*Mare surpriza la Plovdiv, unde Lokomotiv marcheaza in minutul 71 si o conduce cu 1-0 pe Tottenham.

*FC Botosani nu reuseste sa inscrie, chiar daca Shkendija joaca in inferioritate numerica din minutul 67.

*La Botosani a inceput repriza a doua, cu oaspetii in avantaj, 1-0. In Bulgaria, prima repriza dintre Lokomotiv si Tottenham s-a incheiat la egalitate, 0-0.

*Partida Lokomotiv Plovdiv - Tottenham a inceput la ora 19.00, scor 0-0.

*Debut de meci dezastruos pentru FC Botosani, Shkendija deschizand scorul in minutul 2, prin Ibraimi.

*Echipa de start a celor de la FC Botosani:

Pap - Harut, Chindris, Seroni, Tiganasu - Florescu, Rodriguez, Babunski - Ashkovski, Dugandzic, Ofosu

Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...
Veste teribilă: fundașul lui Tottenham s-a accidentat și va lipsi de la Campionatul European
Destiny Udogie nu va mai juca în acest sezon după ce a suferit o accidentare la antrenament. Fundaşul echipei Tottenham în vârstă de 21 de ani a anunţat pe Instagram că a fost supus unei...