CSU Craiova a trecut pe langa o mare victorie in deplasare, cu rivala FCSB. Oltenii au ratat un penalty prin Cicaldau

Duminica, 04 Aprilie 2021, ora 22:00

FCSB si CSU Craiova s-au intalnit duminica seara, la Giurgiu, in cel mai asteptat meci din penultima etapa a sezonului regular al Ligii 1.

Dupa un meci antrenant, in care ambele echipe au trecut pe langa victorie, Craiova irosind inclusiv un penalty, rezultatul final a fost 0-0.

FCSB ramane astfel pe primul loc, cu 64 de puncte, urmata de CFR Cluj (60 de puncte) si de Craiova (57 de puncte), cu o singura etapa ramasa de disputat din sezonul regular si cu mentiunea ca CFR mai are un meci de disputal, luni, cu Dinamo.

Desfasurarea LIVE a meciului:

*Meciul se incheie la egalitate, 0-0, dupa o alta ocazie ratata de Ivan in ultimele minute.

*Ocazie uriasa ratata de Florin Tanase, care il remarca pe Pigliacelli in minutul 84.

*Penalty pentru Craiova in minutul 60. Cicaldau trage slab, iar Vlad respinge.

*S-a reluat meciul, echilibrul se mentine.