Capitanul Tanase si-a facut datoria. Gol decisiv pentru FCSB marcat in prelungiri. Schimbare de lider in Liga 1

Duminica, 07 Martie 2021, ora 22:41
3385 citiri
Florin Tanase

Formatia FCSB a invins duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Medias, intr-un meci din etapa a 26-a a Ligii I, conform news.ro.

Golul a fost marcat de Florin Tanase, in minutul 90+2, cu o lovitura de cap bine plasata. In urma acestui rezultat, FCSB revine pe primul loc al clasamentului, la egalitate de puncte (57) cu CFR Cluj.

FCSB: A. Vlad - Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic (Pantiru '56) - Olaru, Sut (Simion '56), Oaida (Vukusic '37) - Morutan, Tanase, Oct. Popescu (Vina '79). Antrenor: Anton Petrea

Gaz Metan Medias: Plesca - Butean, Baco, Yuri, Velisar - Moura (Francisco Junior '83), Alceus, Chamed (Deaconu '83) - Romeo (Manuel '74), Plumbuitu (Sarr '9), Valente (Trif '74). Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Oaida '26, Sut '50 / Baco '38, Moura '45+2, Valente '74

Arbitri: Iulian Calin - Mircea Orbulet, Mircea Grigoriu - George Gaman

VIDEO Magnific. Romanul de la Fiorentina a dat doua goluri cu AC Milan si calca pe urmele lui Mutu

VIDEO Fiesta in vestiarul lui Rangers, cu Ianis Hagi si Steve Gerrard printre petrecareti

S-a terminat razboiul pe avere. Cati mostenitori are Diego Maradona. Un tribunal a dat decizia

Cristi Borcea, moment de sinceritate: "Am fost tot timpul cu Valentina, chiar daca m-am insurat cu Alina"

Ei sunt "asii" lui Adi Mutu pentru Europeanul Under 21. Avem jucatori de la Juventus, Fiorentina si Villarreal

Farul o umilește pe CFR Cluj și îi pune titlul pe tavă FCSB-ului. Echipa lui Becali poate deveni campioană în această etapă
Formaţia Farul Constanţa a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-1, echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii. Învingătorii au marcat...
Mihai Pintilii, antrenorul de facto al FCSB, spune cine este cel mai bun jucător al echipei. Are ceva deosebit, poate juca oriunde
Mihai Pintilii, antrenorul real al FCSB, deși oficial este Elyas Charalambous, a vorbit despre jucătorii talentați ai echipei. Mihai Pintilii a indicat care este cel mai bun jucător al...