VIDEO Ianis Hagi a facut o "magie" de Champions League. Atingerea subtila cu care a deschis scorul

Duminica, 21 Februarie 2021, ora 19:01
19477 citiri
Ianis Hagi

Glasgow Rangers a invins duminica, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 (2-0), formatia Dundee United, in etapa a 33-a a campionatului scotian, conform news.ro.

La gazde, Ianis Hagi a fost titular si a deschis scorul in minutul 35, deviind in plasa o centrare primita de la un coechipier. Mijlocasul roman a fost inlocuit in minutul 63 de Arfield.

Celelalte goluri ale invingatorilor au fost marcate de Kent '38, Aribo '49 si Morelos '64. Pentru Dundee a marcat Smith '90+2 (p).

Rangers este lider in clasament, cu 82 de puncte, echipa urmata de Celtic Glasgow, cu 64 de puncte si de Hibernian, cu 52 de puncte. Extrem de important, Rangers nu mai poate pierde locul doi in clasament la finalul sezonului, asigurandu-si astfel un loc in viitoarea editie de Champions League, in tururile preliminare.

Amenințat cu absența de la Euro, Ianis Hagi a reacționat și a luat prima decizie: ”Cum a spus și tata...”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord, nici contra Columbiei, prezența sa la Euro 2024 fiind pusă sub semnul...
Presiune pe Edi Iordănescu la Euro: ”Dacă nu-l ia pe Ianis, are scandal”
Fotbalistul echipei naţionale a României, Ianis Hagi, autorul unui gol în amicalul cu Columbia de marţi seara, nu crede că va rata lotul primei reprezentative pentru EURO 2024 chiar dacă...