Europa League: victorie pentru Ianis Hagi de ziua sa de nastere. Esec pentru Nicolae Stanciu, care a dat o pasa de gol

Joi, 22 Octombrie 2020, ora 22:14
6239 citiri

Ianis Hagi (Glasgow Rangers) si Nicolae Stanciu (Slavia Praga) au fost implicati astazi in meciurile din prima etapa din grupele Europa League.

In ziua in care a implinit 22 de ani, Ianis Hagi a fost titular in victoria lui Rangers cu Standard Liege, in deplasare, scor 2-0, mijlocasul roman evoluand pana in minutul 67. In schimb, Nicolae Stanciu a jucat doar in repriza secunda a meciului pierdut de Slavia Praga, 1-3, pe terenul formatiei israeliene Hapoel Beer-Sheva.

Rezultate inregistrate in partidele disputate, joi, de la ora 19.55, in prima etapa a grupelor Ligii Europa, conform news.ro:

Grupa B

Dundalk - Molde 1-2

Au marcat: Murray '35 / Hussain '62, Omoijuanfo '72 (penalti)

Rapid Viena - Arsenal Londra 1-2

Au marcat: Fountas '51 / Luiz '70, Aubameyang '74

Grupa C

Bayer Leverkusen - OGC Nice 6-2

Au marcat: Amiri '11, Alario '16, Diaby '61, Bellarabi '79, '83, Wirtz '87 / Gouiri '31, Claude-Maurice '90

Hapoel Beer Sheva - Slavia Praga 3-1

Au marcat: Agudelo '45, Acolatse '86, '88 / Provod '75

La Slavia Praga, Nicolae Stanciu a intrat pe teren in minutul 46 si a pasat decisiv la golul lui Provod.

Grupa D

Lech Poznan - Benfica Lisabona 2-4

Au marcat: Ishak '15, '48 / Pizzi '9 (penalti), Nunez '42, '60, '90+3

Standard Liege - Glasgow Rangers 0-2

Au marcat: Tavernier '19 (penalti), Roofe '90+3

Ianis Hagi, care a implinit astazi 22 de ani, a jucat pana in minutul 67.

Rezultat rușinos pentru echipa lui Ianis Hagi. Ce-a făcut internaționalul român
Alaves, echipa internaționalului român Ianis Hagi (25 de ani), a suferit un eșec rușinos în etapa a 31-a a campionatului Spaniei. Astfel, Alaves, clasată pe locul 14, a fost învinsă cu...
Răzvan Lucescu, anunț decisiv după înfrângerea neașteptată din Europa League
Răzvan Lucescu, antrenor al grecilor de la PAOK Salonic, a anunțat ce va urma pentru el și echipa sa după înfrângerea din Belgia cu FC Brugge. PAOK a pierdut cu 1-0 partida cu FC Brugge...