Keseru, gol si pasa de gol in Bulgaria

Luni, 03 Octombrie 2016, ora 10:31
2304 citiri

Atacantul roman Claudiu Keseru a contribuit cu un gol si o pasa de gol la victoria formatiei Ludogoret Razgrad, scor 3-1 cu Naftex Burgas, duminica, pe teren propriu, in etapa a noua a campionatului de fotbal al Bulgariei.

Keseru a oferit pasa decisiva la primul gol al campioanei, reusit de Wanderson (13), si a "inchis tabela", in minutul 70. Pentru Ludogoret a mai marcat Sasha (56), in timp ce golul oaspetilor a fost reusit de Nikolai Diulgherov (47), fost jucator la Ludogoret.

Keseru a jucat tot meciul la echipa gazda, in timp ce fundasul Cosmin Moti, care la mijlocul saptamanii a ratat un penalty cu PSG, in Liga Campionilor (1-3), a ramas pe banca de rezerve. Keseru are 4 goluri marcate in cele 6 etape in care a jucat in acest sezon la Ludogoret.

Pentru Naftex a jucat si fundasul roman Sergiu Homei, care a primit un cartonas galben in minutul 90.

TSKA Sofia, echipa antrenata de Edi Iordanescu, a remizat in deplasare cu Botev Plovdiv, 0-0.

In clasament, pe primul loc se afla Levski Sofia, cu 23 puncte, urmata de Ludogoret, 19 puncte (8 jocuri), Dunav 2010 Ruse, 17p, TSKA Sofia, 17p.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...