Leicester City e echipa momentului in Anglia. Campioana din 2016 le-a mai dat o lovitura "granzilor"

Sambata, 15 Mai 2021, ora 21:50
3300 citiri
Leicester a castigat Cupa Angliei

Formatia Leicester City a castigat sambata pentru prima data Cupa Angliei, invingand in finala echipa Chelsea, pe stadionul Wembley, scor 1-0, conform news.ro.

Golul a fost marcat de Tielemans, in minutul 63. E al doilea mare succes al echipei din Leicester in Anglia, dupa titlul de campioana cucerit in 2016.

In minutul 89, un gol al echipei Chelsea a fost anulat pentru ofsaid, dupa consultarea VAR.

La meci au asistat 21.000 de spectatori.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...