Liga Campionilor: razbunarea perfecta pentru PSG in "sfertul" cu campioana Europei, Bayern. Chelsea merge si ea in semifinale

de Teodor Serban
Miercuri, 14 Aprilie 2021, ora 00:06

PSG si-a luat revansa dupa finala Ligii Campionilor pierduta anul trecut si a eliminat-o pe Bayern Munchen, conform news.ro.

Bavarezii au castigat meciul retur cu 1-0, la Paris, dupa ce au pierdut prima mansa, acasa, cu 2-3, dar parasesc competitia in sferturi la numarul de goluri marcate in deplasare.

Si Chelsea a obtinut calificarea in semifinale dupa ce a pierdut acasa, scor 0-1, cu FC Porto.

Rezultatele inregistrate marti, in mansa a doua a sferturilor de finala, sunt urmatoarele:

PSG - Bayern Munchen, scor 0-1 (0-1);

A marcat: Choupo-Moting '40

In tur, PSG s-a impus cu 3-2.

Chelsea - FC Porto, scor 0-1 (0-0)

A marcat: Taremi '90+4 (gol spectaculos din foarfeca).

In tur, Chelsea s-a impus cu 2-0.

Aceasta partida a avut loc la Sevilla, din cauza pandemiei de coronavirus.