Liga Campionilor: razbunarea perfecta pentru PSG in "sfertul" cu campioana Europei, Bayern. Chelsea merge si ea in semifinale

Miercuri, 14 Aprilie 2021, ora 00:06
5541 citiri
PSG a eliminat-o pe Bayern

PSG si-a luat revansa dupa finala Ligii Campionilor pierduta anul trecut si a eliminat-o pe Bayern Munchen, conform news.ro.

Bavarezii au castigat meciul retur cu 1-0, la Paris, dupa ce au pierdut prima mansa, acasa, cu 2-3, dar parasesc competitia in sferturi la numarul de goluri marcate in deplasare.

Si Chelsea a obtinut calificarea in semifinale dupa ce a pierdut acasa, scor 0-1, cu FC Porto.

Rezultatele inregistrate marti, in mansa a doua a sferturilor de finala, sunt urmatoarele:

PSG - Bayern Munchen, scor 0-1 (0-1);

A marcat: Choupo-Moting '40

In tur, PSG s-a impus cu 3-2.

Chelsea - FC Porto, scor 0-1 (0-0)

A marcat: Taremi '90+4 (gol spectaculos din foarfeca).

In tur, Chelsea s-a impus cu 2-0.

Aceasta partida a avut loc la Sevilla, din cauza pandemiei de coronavirus.

Miercuri, de la ora 22.00, vor avea loc urmatoarele jocuri:

Borusia Dortmund - Manchester City, scor 1-2 in tur;

Liverpool - Real Madrid, scor 1-3 in tur.

Semifinalele vor programa meciurile:

Paris Saint-Germain - Manchester City sau Borussia Dortmund;

Real Madrid sau Liverpool - Chelsea Londra.

Semifinalele se vor disputa la 27/28 aprilie turul si la 4/5 mai returul.

Antrenorul Barcelonei, Xavi, "l-a mitraliat" pe Istvan Kovacs: "A fost un dezastru"
Echipele Paris Saint-Germain şi Borussia Dortmund s-au calificat, marţi, în semifinalele Ligii Campionilor, după ce au eliminat formaţiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a...
Performanță uriașă pentru fotbalul italian. Câte echipe va avea în Liga Campionilor
Italia şi-a asigurat matematic, joi, al cincilea loc în sezonul viitor al Ligii Campionilor, după ce Atalanta şi Fiorentina s-au calificat în semifinalele Europa League şi respectiv...