Dinamo este la pamant in era spaniolilor. "Cainii rosii" au doar o victorie in Liga 1 si au suferit a patra infragere la rand

Sambata, 24 Octombrie 2020, ora 23:39
6116 citiri

Dinamo o duce rau de tot in Liga 1. Echipa din Stefan cel Mare este la a patra infrangere consecutiva dupa 0-2 la Sepsi.

Cu ganduri de playoff, dinamovistii sunt pe locul 14 in campionat si joaca derbyul retrogradarii, cu Astra, etapa viitoare.

Achahbar si Istvan Fulop au dat golurile pentru Sepsi, care a urcat pe locul 3 in Liga 1.

Desfasurarea meciului.

ECHIPELE

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Bogdan Mitrea, Florin Stefan - I. Fulop, Vasvari, Aganovic - Safranko, Dragomir, Petrila.

Antrenor: Leo Grozavu

Dinamo: Rene Hinojo - A. Gonzalez, A. Ba, Ricardo Grigore, Ismael Lopez - Aleix Garcia, Anton - Camara, Borcea, Sorescu - Nemec.

Antrenor: Cosmin Contra

Arbitru: Ovidiu Hategan

Minutul 1 - a inceput meciul

Minutul 3 - ocazie pentru Dinamo: Sorescu trimite cu capul direct in bratele lui Niczuly

Minutul 29 - Achahbar deschide scorul cu un sut de la distanta

Minutul 45+1 -Pauza

Minutul 46 -A inceput repriza a doua

Minutul 57 - Achahbar suteaza, dar retine portarul dinamovist

Minutul 75 - Ocazie mare Sepsi: Golofca suteaza puternic, dar portarul oaspetilor respinge

Minutul 77 - Istvan Fulop face 2-0

Minutul 90+5 - Finalul meciului

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...